Banka Hesap Bilgilerimiz: VAKIFBANK: TR470001500158007285996277 | HALKBANK: TR600001200938500007000017

E-Mail
info@ankaragolbasi.bel.tr

İletişim: 0312 485 55 55
G.O.P Mah. Sahil cad. No:3 Gölbaşı


EVLENDİRME MEMURLUĞU


NİKAH BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Müracat için, çiftlerden her ikisinin de Gölbaşı Belediyesi sınırları dışında ikamet etmesi halinde, çiftlerden herhangi birisinin bulunduğu belediyeye birlikte müracat ederek "Evlenme İzin Belgesi" almaları ve Evlenme izin belgesi ile belediyemize müracat etmeleri gerekmektedir. Çiftlerden birinin Gölbaşı Belediyesi sınırları içinde ikamet etmesi halinde, birlikte aşağıdaki evrakları getirmeleri gerekmektedir.

1- NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ: Nüfus müdürlüklerinden , Gölbaşı Belediyesi Merkez Binadan veya Evlendirme Servisinden alınabilir.

2- SAĞLIK RAPORU: Evlilik için sağlık rapoları Aile hekimlerinden alınacaktır.

Tel: 0312 484 83 20

Yabancı Uyruklu, Aile hekimi olmayan ve İl dışında ikametgah eden kişiler Sağlık raporunu Ana Çocuk Sağlığı Ve Aile Planlaması Merkezinde almaları gerekmektedir.

Adres: Kuruluş Mahallesi Boncuk Sokak No:6 Çankaya / ANKARA Telefon : (0312) 431 48 13

3- NÜFUS CÜZDANI: Aslı ve fotokopisi getirilecek resimsiz ve evli ibaresi bulunan kimlikler değiştirilip getirilecektir.

4- EVLENME BEYANNAMESİ: Belediyemizde Nikah Kıydıracaklar için evlendirme beyannamesi resimli olarak doldurulacak. Evlendirme servisinde onaylatılacaktır. Belediyemiz sınırları içerisinde oturupta bir başka yerde nikah kıydıracaklar izin belgesi alabilmesi için 2 adet resimli evlendirme beyannamesi d oldurması gerekmektedir.

a-Kimlik bilgilerine uygun doldurulacaktır.

b-Beyanlar üzerinde silinti karalama yapılmayacak yanlışlık Olduğu taktirde üstü çizilerek beyan sahibi tarafından düzeltilip imzalanacaktır.

5- VESİKALIK RESİM: (Beş adet) : İki adedi evlenme beyanemesine bir adet sağlık raporuna resimler evlenme yönetmeliğine uygun (başörtülü resimler alın ve çene açıkta kalmak kaydıyla) cepheden son altı ay içerisinde ve inkilap ilkelerine uygun sivil giysilerle çektirilmiş olacaktır. Fotokopi ile çoğaltılan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

6- EVLENME YAŞI: 18 yaşını bitirmiş kadın ve erkek kendi rızasıyla 17 yaşını bitirmiş kadın ve erkek anne-baba rızasıyla (anne ve baba nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisini getirecek) 16 yaşını bitirmiş kadın ve erkek mahkeme kararı ile evlenebilirler.

7-YABANCI UYRUKLULARIN EVLENME İŞLEMLERİ:

a- Evlenme ehliyet belgesi yani türkçe Bekarlık Belgesi (Apostille ve Çok Dilli Belgeler hariç) Türk Dışişleri Bakanlığına onaylatılacaktır.

b- Pasaportlar Türkçe tercümesi ile birlikte notere tasdik ettirilecektir.

c- Çiftler Türkçe bilmiyorlar ise nikahta Yeminli Tercüman bulundurmaları zorunludur.

d- BEKARLIK BELGELERİNDE: ad , soyad , doğum tarihi ve yeri , anne baba isimleri , uyruğu, pasaport veya kimlik numarası , medeni hali(bekar,boşanmış veya dul) şeklinde uygun olan yazılacaktır.(Kadın dul ise eşinin ölüm tarihi, boşanmış ise boşanma tarihi yazılacaktır). Boşanmış veya dul olan kadın kızlık soyadını belirtir doğum belgesi getirecektir. Bekarlık belgelerinde bekardır , boşanmıştır , evlenmelerinde sakınca yoktur ibaresi bulunacaktır.


EVLENDİRME DAİRESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES: Seğmenler mahallesi Karanfil Cad. No:38 - Zübeyde Hanım Kültür Merkezi

TEL: 0312 485 50 92 - 0312 485 50 93


EVLENME BEYANNAMESİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ