Online İşlemler

E-Mail
info@ankaragolbasi.bel.tr

İletişim: 0312 485 55 55
G.O.P Mah. Sahil cad. No:3 Gölbaşı


12 Ocak 2024
Hayvan Bakımevi Hakkında

Bakımevinde  yapılan  ve  devam  etmekte  olan  tadilat  ve  tamirat  işleri  nedeniyle Bakımevi  11.01.2024  tarihinden  10.03.2024  tarihine  kadar,  ziyarete  kapatılmıştır.


3 Ocak 2024
GENÇİS Program Tanıtımı

    Bilindiği üzere 11. Kalkınma Planı, 12. Kalkınma Planı, Ulusal İstihdam Stratejisi (2014-2023) ve Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi (2014-2023) gibi üst politika dokümanlarında "gençlerin iş gücü piyasasında ihtiyaç duyulan mesleki beceriler ile donatılarak istihdama dâhil edilmesi, yazılım alanında çalışmak üzere nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi, genç işsizliğinin azaltılması, gençlerin üretkenliğini, istihdam edilebilirliğini ve sosyal imkanlarını artırıcı tedbirler geliştirilmesi vb." amaç, hedef ve tedbirler yer almaktadır. Bununla birlikte, 2022 yılında Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan Ankara Organize Sanayi Bölgeleri ve Teknokentler İstihdam İhtiyaç Analizi Araştırması, Ankara'da faaliyette olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (Teknokent) ve Organize Sanayi Bölgeleri'nde(OSB) yer alan şirketlerin istihdam ihtiyacının ve bu bölgelerde en çok ihtiyaç duyulan yetkinlik alanlarının belirlenmesi amacıyla yürütülmüştür. Bu çalışmanın sonucunda; işe uygun nitelikli personel bulunması, ihtiyacı karşılayacak personel yetiştirme, beyaz yakalı çalışanların "uygulama becerisinin olması" en çok ihtiyaç duyulan alanlar olarak öne çıkmıştır.

    Bu ihtiyaçlardan hareketle Ajansımız, 2023 Yılı İstihdam Garantili Nitelikli Genç Yazılımcı Yetiştirme Destek Programı'nı  (GENÇİS) ilan etmiştir. Programın amacı; 15-34 yaş aralığındaki 200 gencin bilişim sektöründe istihdamının sağlanarak işsizliğin azaltılması ve yerli bilişim firmalarının rekabetçiliğinin artırılmasıdır.

    Uygun başvuru sahipleri; TR51 Bölgesinde (Ankara) ve 2023 yılında deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen illerde (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ) ikamet eden, 35 yaşından gün almamış, üniversitelerin sayısal puan türü ile öğrenci kabul edilen dört yıllık (lisans) bölümlerinden mezun, başvuru tarihinden önceki son iki yıl içerisinde sosyal güvenlik kuruluşlarına kayıtlı olarak herhangi bir yerde altı aydan fazla istihdam edilmemiş kişilerdir.


İlgili bağlantı adresi:

https://ankaraka.org.tr/gencis


19 Haziran 2023
2023 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararları

    Değerli Vatandaşlarımız ,

    Kaymakamlık Tarafından Yayınlanan "2023 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararları" ektedir.


27 Aralık 2021
2022 Yılı Enerji Verimliliği Haftası Etkinlikleri

2/5/2007 tarih ve 26510 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amaçlanmaktadır.​

Bu kapsamda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi tarafından her yıl Ocak ayının ikinci haftasında Enerji Verimliliği Haftası olarak farkındalık yaratılmakta olup, bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Meslek Odaları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

10 – 16 Ocak 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan Enerji Verimliliği Haftası ile ilgili hazırlanan görsel ve medya dosyalarına buraya tıklayarak ulaşılabilir.


25 Kasım 2021
Metruk Binalar

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Teknik ekiplerince yerinde yapılan ölçüm ve
tespitler neticesinde tarafınıza ait olan Gölbaşı İlçesi İncek Mahallesi 118288 ada 3 parselde
bulunan yapıların tehlike arz ettiği ve ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın 2016/15 sayılı (2018-2023)
Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı kapsamında metruk durumdaki yapılarınızın
ivedi olarak (30 gün içinde) tarafınızca halk sağlığı ve güvenliği açısından uygun hale
getirmeniz getiremediğiniz takdirde yıkımını yapmanız gerekmektedir.
Belediyemiz  Fen  İşleri  Müdürlüğü  Teknik  ekiplerince  yerinde  yapılan  ölçüm  ve tespitler neticesinde tarafınıza ait olan Gölbaşı İlçesi İncek Mahallesi 118288 ada 3 parselde bulunan yapıların tehlike arz ettiği ve ayrıca İçişleri Bakanlığı'nın 2016/15 sayılı (2018-2023)Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı kapsamında metruk durumdaki yapılarınızın ivedi  olarak  (30  gün  içinde)  tarafınızca  halk  sağlığı  ve  güvenliği  açısından  uygun  hale getirmeniz getiremediğiniz takdirde yıkımını yapmanız gerekmektedir. Aksi  halde  3194  Sayılı  İmar  Kanunun  39.  Maddesi  (Yıkılacak  derecede  tehlikeliyapılar)  kapsamında  Belediyemizce  kaldırılarak  masrafın  %20  fazlası  tarafınızdan  tahsiledilecektir.


1 Eylül 2021
YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

7326 SAYILI KANUNLA BELEDİYEMİZE AİT TÜM BORÇLARINIZI YAPILANDIRIYORUZ. YAPILANDIRMA İŞLEMLERİNİZİ VE ÖDEMELERİNİZİ BELEDİYEMİZİN VEZNELERİNDEN VE ONLİNE İŞLEMLERDEN YAPABİLİRSİNİZ.


26 Ağustos 2020
KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNULUR!

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNULUR!

Ankara Valiliği tarafından alınan "Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının tüm kamu kurumlarına girişlerde kullanılmasına" dair karar Belediyemizce uygulamaya konmuştur. Buna göre HES kodu olmayan vatandaşlarımızın Belediyemize girişi sağlanamayacaktır.
Bu sayede vatandaşlarımızın sağlığını ve belediyemize giriş çıkışlardaki önlemlerimizi arttırmış olacağız. Giriş çıkışlarda sıkıntı yaşamamak adına Belediye'de işi olan vatandaşlarımızın HES kodu almalarını önemle rica ederiz.


23 Temmuz 2020
ASANSÖRLÜ BİNA SORUMLULARINA (YÖNETİCİLERİNE)

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 04/05/2018 tarihli ve 30411 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Asansör Periyodik Kontrol  Yönetmeliği gereği, 16/07/2020 tarihinden itibaren binalarda bulunan asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılması için TS EN 17020 standardına göre Elektrik ve Hidrolik tahrikli asansörler kapsamında akredite olmuş A Tipi Muayene Kuruluşu olan Kent Grup Belgelendirme Ltd. Şti.  ile T.C. Gölbaşı Belediyesi arasında protokol imzalanmıştır.

Bu nedenle asansörlerin yıllık kontrollerinin A Tipi Muayene Kuruluşu olan Kent Grup Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından yapılacağı ve bu kuruluş ile irtibata geçilmesi  önemle ilan olunur.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının belirlemiş olduğu asansör periyodik kontrol fiyat aralığından taban fiyat üzerinden anlaşma sağlanmıştır.21 Temmuz 2020
Gıdanı Koru

Tarım ve Orman Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğiyle ülkemizde gıda kayıpları ve israfıyla mücadele amacıyla 20 Mayıs 2020 tarihinde “GIDANI KORU-SOFRANA SAHİP ÇIK” kampanyası başlatmış ve “Gıda Kayıpları ve İsrafının Önlenmesi, Azaltılması ve Yönetimine İlişkin Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı” nın tanıtımını yapmıştır.


4 Mayıs 2020
Duyuru

Gölbaşı Belediyesi’nden 11 Mayıs’ta Açılacak Olan Berber ve Kuaförlere Dezenfeksiyon İşlemi

Cumhurbaşkanlığınca alınan koronavirüs önlemlerinin kademeli olarak kaldırılması kapsamında; 11 Mayıs tarihinde tekrardan faaliyetlerine başlayacak olan Gölbaşı berber ve kuaförlerinde, Gölbaşı Belediyesi tarafından dezenfeksiyon işlemleri yapılacak ve kit dağıtımı gerçekleştirilecektir. Hep birlikte sağlıklı günlere ulaşmaya çalıştığımız bugünlerde, Belediye olarak her zaman yanınızdayız!

 

 


13 Nisan 2020
Çocuk Bayramı' temalı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması

Gölbaşı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ‘nın 100. yılında, yeni tip koronavirus salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan çocukları, düzenlediği ödüllü online yarışmada buluşturuyor.' Gölbaşı  Belediyesi’nin  www.ankaragolbasi.bel.tr aslı resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilen 23 Nisan temalı yarışma ile çocukların evlerinde geçirdiği zamanı en verimli bir şekilde değerlendirmeleri amaçlanıyor.


30 Mart 2020
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediyemizin Spor Tesisleri, Sanat Kursları ve Spor Kulübü kursları süresiz olarak 

faaliyetlere ara vermiştir.


30 Mart 2020
KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNULUR!

İçişleri Bakanlığı Koronovirüs/Pazar Yerleri konulu genelgesi gereğince İlçemizde kurulan Semt Pazarlarının kapanış saati 18.00 olarak belirlenmiştir.Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.


23 Mart 2020
KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNULUR!

Ülkemiz genelinde koronavirüse karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında Gölbaşı esnafımızın iş hacminde yaşanan düşüşler dikkate alınarak ve istihdamı desteklemek amacıyla Gölbaşı Belediyesinin Mart, Nisan ve Mayıs aylarında vadesi gelen kira alacakları (baz istasyonları ve ATM kiraları hariç olmak üzere) faizsiz olarak ertelenmiştir.


Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.


23 Mart 2020
Önemli Duyuru

Değerli Vatandaşlarımız 

Gölbaşı-Toki arasında ücretsiz olarak hizmet veren 42,43,44 ring araçları Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek için oluşturulan kriz masasında görevlendirildiği için geçici süreliğine hizmet veremeyecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.


23 Mart 2020
Önemli Duyuru

T.C İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre 21.03.2020 24.00'den itibaren 65 yaş ve  üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları, park ve bahçelerde bulundurulmaları sınırlandırılmıştır.


23 Mart 2020
Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezleri Kapatılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine “corona virüsü tedbirleri” kapsamında gönderdiği ek genelgede ; berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerini 21 Mart 2020 saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacağını duyurdu.


27 Şubat 2020
Meteorolojik Uyarı

METEOROLOJİ 9. BÖLGE MÜDÜRŞÜĞÜNÜN 25 ŞUBAT 2020 GÜN VE 47 NOLU METEOROLOJİK UYARI RAPORU

İLGİDE KAYITLI METEOROLOJİ 9. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN UYARI MESAJINDA:

1- GÜNEYBATI (LODOS) YÖNLERDE ESECEK RÜZGARIN ANKARA İLİ GENELİNDE PERŞEMBE GÜNÜ KUVVETLİ FIRTINA (60-90 KM/SA) ŞEKLİNDE ESMESİİNİN BEKLENDİĞİ İLE CUMA (29.02.2020) SABAH SAATLERİNE KADAR FIRTINA ETKİLİ OLACAĞININ TAHMİNİ EDİLDİĞİ.

2- ULAŞIMDAAKSAMALAR, ÇATI UÇMASI, AĞAÇ VE DİREK DEVRİLMESİ İLE SOBA VE BACA GAZI KAYNAKLI ZEHİRLENMELER GİBİ YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMASI GEREKTİĞİNİN BİLDİRİLDİĞİ.

3- METEOROLOJİK OLAYIN BAŞLAMA-BİTİŞ PERİYODUNUN 27.02.2020 GÜNÜ SAAT 09:00 - 20.02.2020 GÜNÜ SAAT 03:00 SAATLERİ ARASINDA OLACAĞI TAHMİN EDİLDİĞİ.

4. METEOROLOJİK OLAYLA İLGİLİ MEYDANA GELEN OLUMSUZLUKLARIN İL AFET VE ACİL DURUM YÖNETİM MERKEZİNE BİLDİRİLMESİ.

5.KAYMAKAMLIKLARA BİZZAT İLETİLMESİ.