BAŞKAN ODABAŞI OKUL KERMESİNE KATILDI

Baldudak Ortaokulu’nun geleneksel olarak düzenlediği yıl sonu kermesine Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı da katıldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Odabaşı, öğrencilerin sevgisini karşılıksız bırakmadı.


Gölbaşı’nın en eski okullarından Baldudak Ortaokulu’nun yönetimi ve aile birliği, geleneksel yıl sonu kermesi düzenledi. Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın da katıldığı kermeste öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunu gösterileri sergilendi. Öğrencilerin performansı büyük beğeni aldı.


Alanda öğrenci velileri tarafından hazırlanan Gölbaşı’nın yöresel yemekleri ve el emeği göz nuru ürünler katılımcılarla buluştu.


Kermeste okulun yapımında büyük emeği olan İş İnsanı Hasan Baldudak’ın hayat hikâyesinin bulunduğu anı duvarının açılışını Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı yaptı.


Kurdeleyi kesmeden önce Hasan Baldudak’ı rahmetle yâd eden Başkan Odabaşı “Demek ki insan geçici eserleri kalıcı. Hasan Baldudak’ın yaptırdığı okulumuzun,  Gölbaşı’mızın eğitiminde büyük katkısı olmuş, birçok öğrenci yetiştirmiş. Hem Gölbaşı’mıza hem de ülkemize faydalı işler yapılmış. İnşallah bu tür hayırseverler ülkemize daha da çok hizmetler yapar. Biz de onları bugün olduğu gibi güzelliklerle, yaptığı hayırlarla anarız. Allah gani gani rahmet eylesin” dedi.


Açılışın ardından öğrencilerle buluşan Başkan Odabaşı sevgi seliyle karşılandı. Odabaşı, hiçbir öğrenciyi kırmazken, hepsiyle tek tek fotoğraf çektirdi.


Başkan Odabaşı özel öğrencilerle de yakından ilgilenirken, öğrencilerin yıl içerisinde yaptığı ürünlerin sergilendiği stantta uzun süre incelemelerde bulundu.

Kermes alanında öğrenciler öğretmenlerin öncülüğünde çocuk oyunlarıyla doyasıya eğlendi.