GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDEN VEKTÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Gölbaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Atatürk Sahil Parkı’nda mahalle muhtarlarına yönelik vektörle mücadele konusunda kapsamlı bir bilgilendirme etkinliği düzenledi. Mahalle muhtarlarının katılım sağladığı etkinlikte, muhtarlar sinekle mücadele ve ilaçlama konularında belediyeye ve vatandaşlara nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda bilgilendirildi.


Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Kalender Arıkan, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bitki Koruma Bölüm Başkanlığı’ndan Doç. Dr. Kadir Akan ve Ziraat Mühendisi Onur Şahbaz tarafından yapılan sunumlarda, sinek ve haşere ile mücadele etkinliğinin artırılması ve muhtarların mahallelerinde vatandaşları bilgilendirmeleri için önemli bilgiler paylaşıldı. Ayrıca muhtarların talepleri de dikkate alınarak vektörle mücadele çalışmalarının daha etkili hale getirilmesi amaçlandı.

 

Ortak Akıl Vurgusu

 

Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, “Öncelikle değerli akademisyenlerimize ve muhtarlarımıza hoş geldiniz diyorum. Çevre Haftası dolayısıyla etkinliklerimiz sürüyor. Minik yavrularımızla doğayı koruma konusunda Sıfır Atık Merkezi’mizde dersler işledik, sohbet ettik. Burada da kıymetli muhtarlarımızla bir aradayız. Verimli bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Tüm muhtarlarımıza seçimler için hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Odabaşı, bilimsel yolla ve ortak akılla istişare ederek ilerlediklerinin altını çizerek, “Vatandaşlarımızı her alanda bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu konu bizim için büyük önem taşıyor.” şeklinde konuştu.