MOGAN GÖLÜ’NDE KIYASIYA YARIŞ NEFES KESTİ

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Intercıty Bahar Kupası ve Akademi Ligi Şampiyonası Mogan Gölü’nde gerçekleştirildi. Yarışmalarda dereceye giren takımlara madalyalarını Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı takdim etti.


Gölbaşı Mogan Gölü’nde, Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Intercıty Bahar Kupası ve Akademi Ligi Şampiyonası nefesleri kesti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular kupayı kaldırabilmek için kıyasıya bir mücadele içine girdi. Yarışmacılar, belirlenen parkuru en hızlı sürede tamamlamak için büyük bir azim ve kararlılıkla kürek çekti.


İzleyicilerin yoğun ilgisi ve coşkulu tezahüratları eşliğinde tamamlanan yarışmalarda dereceye giren U19 Genç Erkekler Dört Çift takımlarına madalyalarını Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı takdim etti. Odabaşı, madalya töreni sırasında sporcuları tek tek tebrik etti.


“Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız”


Böylesine önemli bir etkinliğin Gölbaşı’nda düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğun belirten Başkan Odabaşı “Gölbaşı’mız doğasıyla sadece Ankara’daki vatandaşların değil artık tüm Türkiye’nin uğrak yeri oldu. Yeşille mavinin buluştuğu Gölbaşı’mızın göz bebeği olan Mogan Gölü’müz de su sporlarının yapılması için oldukça elverişli. Türkiye Kürek Federasyonu’muz da burada kıyasıya mücadele sahne olan bir yarış düzenledi. Dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Gölbaşı Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız " dedi.


Yarışmalar hem sporcular hem de izleyiciler için unutulmaz anlara sahne oldu.