GÖLBAŞI KURBAN SATIŞ MERKEZİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

Gölbaşı Belediyesi ekipleri yaklaşan bayram öncesi Kurban Satış ve Kesim Merkezi'nde tüm hazırlıkları tamamladı. Ücretsiz servislerle vatandaşların merkeze rahat ulaşımı sağlanırken, bayram günü vatandaşlara birçok hizmet sunulacak.

  

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Konya Yolu üzeri 10. Km bulunan kurban pazarında bayram yaklaştıkça hareketlilik arttı. Belediye ekipleri de kurban alışverişinde vatandaşların rahat etmesi için merkezdeki çalışmalarını gece gündüz devam ediyor.

 

Pazar alanı her gün düzenli olarak ilaçlanırken, merkeze gelen hayvanlar veteriner ekipler tarafından sağlık kontrolünden geçiriliyor. Zabıta ekipleri tarafından alana yerleştirilen para sayma makinesi ile de olası dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amaçlanıyor. Gölbaşı Belediyesi kurban yakalama timi ise alanda gün boyu nöbet tutuyor.

 

Ücretsiz servis

 

Gölbaşı Belediyesi servislerle vatandaşların Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ne ücretsiz ulaşımını sağlıyor. Hasan Celal Güzel İlçe Halk Kütüphanesi önünden saat 10.00 - 13.00 - 16.00 saatlerinde kalkan servisler, kurban pazarından 12.00 - 15.00 - 18.00 saatlerinde dönüş yapıyor.

 

Bayram günü vatandaşlara hizmet

 

Gölbaşı Belediyesi, bayram günü de vatandaşların yanında olacak. Bayram heyecanı yaşayan vatandaşlara namazın ardından çorba, çay, poğaça, su ikram edilecek. Vatandaşların güneşten korunması için Gölbaşı Belediyesi tarafından çadırlar kurulacak.

 

Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nin özellikleri

 

24 saat kesintisiz olarak güvenlik kameralarıyla izlenen 100 bin metrekare alana kurulan Kurban Satış ve Kesim Merkezi, A ve B Blok olmak üzere toplam 8.530 m² kapalı alandan oluşuyor. 67 adet padokun bulunduğu alanda 4 adet büyükbaş, 1 adet küçükbaş hayvan mobil kesim ünitesi yer alıyor. Alanda ayrıca 1 adet 175 m² alana sahip idari bina, 2 adet umumi banyo/tuvalet binası, 2 adet zabıta noktası, 1 adet güvenlik noktası, 500 araç kapasiteli 12.500 m² alana sahip binek araç otoparkı, 200 araç kapasiteli 5.500 m² alana sahip tır otoparkı, toplam 1.5 km asfalt iç yolları ile 120 ton kapasiteli su deposunu bulunuyor.