E-Mail
info@ankaragolbasi.bel.tr

İletişim: 0312 485 55 55
G.O.P Mah. Sahil cad. No:3 Gölbaşı


Hoş Geldin Bebek Projesi

Projenin Amacı; Sosyal belediyecilik anlayışıyla; yeni bebek telaşı yaşayan ailelere doğum sonrası bebek ve anne bakımı bakımları ile karşılaşabilecekleri problemler konusunda bilgilendirmek ve destek sağlamak projenin amacını oluşturmaktadır.

Projenin Hedefi; Gölbaşında yaşayan ve yeni doğum yapmış ilk defa anne olan annelerimizi doğum sonrası bakımları ile karşılaşabilecekleri problemler konusunda bilgilendirmek.

Projenin Son Durumu; Belediyemiz, yeni doğan bebekler için ‘Hoş Geldin Bebek’ uygulamasını hayata geçirmiştir. Uygulama ile yeni doğum yapmış annelerimize, sağlık personelimiz tarafından hazırlanan doğum sonrası anne bakımı ve yeni doğan bebek bakımı için pratik bilgiler içeren kitapçık ile bebeklerin belirli ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan ‘Hoş Geldin Bebek’ çantası hediye edilmektedir.

Ayrıca; Doğum sonrası süreçte de devam eden bilgilendirme ve destek hizmetinde, anne ve bebeğin herhangi bir problemi için oluşan talepler Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerine 485 54 30 ve 485 54 35 numaralı telefonlar aracılığıyla iletilmekte ve cevaplandırılmaktadır. Eylül 2019 tarihinden bugüne kadar toplam 105 yeni doğum yapmış anneye ulaşılmıştır.