GÖLBAŞILI ÇOCUKLARA KAHVALTININ FAYDALARI ANLATILDI
Gölbaşı Belediyesi Rauf Denktaş Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nde, yüzme eğitimi almaya gelen öğrencilere İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen programla kahvaltı yapmanın, süt içmenin ve spor yapmanın faydaları anlatıldı.

Rauf Denktaş Kapalı Spor tesisinde düzenlen programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay,Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcıları Ferit Yılmaz, İsmail Kara, Mustafa Özcan, Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülgen Güllü ve Rauf Denktaş Spor tesisi sorumlusu Namık Alpagu katıldı. Günün en önemli öğünü olan ve sağlıklı beslenmenin olmazsa olmaz koşulu olarak kabul edilen kahvaltının önemine dikkat çekildiği programda; Dr.Ülgen Güllü, öğrencilerin kilo ve boy oranlarını ölçtü. Ülgen, “Süt içmek özellikle gelişim çağındaki çocukların boylarının uzamasında, kemiklerinin güçlenmesinde çok önemli etkendir. Süt, güçlü dişler için harika bir besindir. Diş çürümesini önler. Bu nedenle okul çağı grubu çocuklarının günde 2 bardak süt içmesi gerekir”dedi.

Programda boy ve kilo kontorlü yapılan çocuklara, Gölbaşı Belediyesi’nin özel olarak tasarladığı Gölbaşı’nın simgesi “Sevgi Çiçeği“ puzzleleri, hediye edildi. Programda ayrıca öğrenci ve velilere Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlık Çocuk” dergisi ve sağlıklı beslenme önerilerinin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

Program sonunda Rauf Denktaş Spor Tesisleri’nde incelemelerde bulunan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, sosyal tesis sorumlusu Namık Alpagu’dan bilgi aldı. Geçtiğimiz ay yüzde yüz sağlık ödülünü alan Rauf Denktaş Yüzme Havuz’una rekor sayıda başvuru yapıldığını ifade eden Alpagu, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmesi için belediyemizin tüm imkanlarını kullanıyoruz. Bütün gençlerimizi spor yapmak için Rauf Denktaş Spor Tesisi’ne bekliyoruz”dedi.

Rauf Denktaş Spor Tesisleri’nde incelemelerini tamamlayan heyet, hatıra fotoğrafı çektirerek tesislerden ayrıldı.