Untitled Document
BAHÇELİ’ İFTAR VAKTİ
09 Haziran 2018
Gölbaşı Belediyesi’nce Bahçelievler Mahallesi sakinlerine verilen sokak iftarı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Gölbaşı Belediyesi’nin Bahçelievler Mahallesi  Mevlana parkında düzenlediği sokak iftarında binlerce Gölbaşılı buluştu. Gölbaşı Belediyesi mahallerde düzenlediği iftar programlarına ara vermeden devam ediyor. Gölbaşı Belediyesince şu ana dek Selametli,Bezirhane,Karaali, Oyaca, Gazi Osman Paşa, Karşıkaya,Şafak,Karagedik, Mahallesinde verilen iftarların ardından Bahçelievler Mahallesinde iftar verildi. Gölbaşı Belediyesi Mevlana Parkı’nda verilen sokakta yapılan toplu iftar programı büyük ilgi gördü ve iftara yaklaşık 7 bin vatandaş katıldı. Düzenlenen iftara Ak parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Ankara Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, Ak Parti Gölbaşı Kadın Kolları Başkanı Hayrunisa Işık Aydoğan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve 7 bin Gölbaşı’lı katıldı. İftara katılan Ankara Milletvekili Ertan Aydın, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Eşi Hatice Duruay, tek tek iftar masalarını dolaşarak vatandaşlar ile selamlaştı ve ramazanlarını tebrik etti.

İftar Programında yonuşma yapan Ak parti Ankara Milletvekili Profosör Doktor Ertan Aydın, ‘Gölbaşı’nda böylesine güzel bir ortamda, böylesine güzel insanlar ile iftarımı açmaktan dolayı Allahıma hamd ediyorum. Daha önce böyle güzel bir ortamda böyle iftar yapmamıştım.Bu güzel ortamı sağladıklarından dolayı Gölbaşı Belediyemize içten teşekktür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

İftarda konuşan Belediye Başkanı Duruay, iftar buluşmasına ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Başkan Duruay, “Allahım oruçlarımızı, yapmış olduğumuz ibadetleri kabul eylesin. Biliyorsunuz bu dördüncü geleneksel iftar programımız. Bildiğiniz gibi 4 yılda Gölbaşımıza çok şey kazandırdık. Hastanemiz yoktu, Hastanemizin temelini attık. Nasip olursa 2019 yılında hizmete açılacak. Gölbaşı Polikıliniğimiz çok yetersizdi yeni çok modern 6.000 m2  bir polikılinik yaptık ve  hizmete açtık. Mobesebiz yoktu Ankara’nın en gelişmiş mobesesini yaptık. Gölümüzün temizliği devam ediyor. Dünyadaki en büyük ikincisi iç su temizliği  Gölbaşı’mızda Mogan Gölümüzde devam ediyor. Bunun yanında dere ıslahlarımız devem ediyor. Gerder mahallemizde Mogan Gölümüze uzanan su kesen deremizde ıslah çalışmaları devem ediyor.’’

İftar sonrasında başkan Duruay “İftar Programımıza katılımlarınızdan dolayı, bizler ile iftar ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah’ım Ramazanınızı Mübarek etsin. Yaklaşan Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum’ ifadelerini kullandı.