Untitled Document
BAŞKAN DURUAY’DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
18 Ocak 2018
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin sonuçları itibariyle Dünya tarihinin akışını ve Türk Milleti’nin kaderini değiştirdiğini söyledi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısı ile yazılı bir mesaj yayınladı. Duruay mesajında“Çanakkale Zaferimizin 103. yıldönümünü, Türk Milleti olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Çanakkale Zaferi dünya tarihinin akışını değiştiren Türk Milleti’nin dirilişine vesile olan kutlu bir zaferdir. Çanakkale yedi düvele meydan okuyan Türk Milleti’nin bu topraklarda bin yıl daha varız dediği en büyük kahramalık destanlarından biridir. Çanakkale savaşı milletimizin yokluk ve türlü imkânsızlıklara rağmen, şehadete koşan Mehmetçiğin azim ve kararlığı ile İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir dönüm noktasıdır” dedi.

Mesajında Çanakkale şehitleri ve Afrin şehitleri arasında bir farkın olmadığını belirten Duruay: “ Dün Çanakkale’de çelik zırhlılara karşı Türk Milleti’nin bekası için şehadet şerbetini içen Mehmetçik’lerimiz bizim için ne kadar önemli ve mübarek ise şu günlerde yine aynı amaç uğrunda Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen askerlerimizde bizim için aynı derecede mübarektir. Rabbim bütün şehitlerimizin mekanını cennet eylesin”dedi.