E-Mail
info@ankaragolbasi.bel.tr

İletişim: 0312 485 55 55
G.O.P Mah. Sahil cad. No:3 Gölbaşı


Üniversiteliler Caddesi Projesi

Projenin Amacı; İlçe merkezinde yer alan Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde yaklaşık 12.500 civarında öğrenci eğitim görmektedir. 134.000 nüfuslu Gölbaşı merkezindeki yaklaşık her 10 kişiden birinin üniversite öğrencisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu verilerde gösteriyor ki İlçemiz Ankara’nın başlıca üniversite merkezlerinden biri ve bir öğrenci ilçesidir.

Bu çerçevede; Ankara Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ana giriş kapısı, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kampüsü ve Ankara Üniversitesi Teknokent yerleşkesinin tam merkezinde 11.000 m2 alanda İlçede öğrenim gören öğrencilerin sosyal hayatını zenginleştirici, keyifli ve verimli zaman geçirmelerini sağlayıcı fiziki ve sosyal donatıların yer aldığı bir cazibe merkezi oluşturması amaçlanmıştır. Projenin içerisinde bulunana sinema salonu binası, Gölbaşı ilçesindeki ilk sinema salonu olacak olup, uzun yıllardır Gölbaşı halkının beklentisini de giderecektir.

Projenin Hedefi; Tek katlı mağazalar, trafiğe kapalı yürüme yolları ve sinema salonunun yapımının yer aldığı proje ile; ilçedeki öğrenci nüfusunun ilçede vakit geçirmesini, ticaret hacminin artmasını ve Gölbaşı halkının uzun süredir beklentisinde olduğu sosyal yaşam merkezi ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir.

Ayrıca Üniversiteliler Caddesi projesi Büyük gölbaşı merkezinin bir kolunu oluşturmakta, “Üniversiteliler Caddesi Projesi” Gölbaşı kent meydanı ve büyük gölbaşı merkezi ana güzergahına bisiklet ve koşu yolları ve peyzaj hatları ile bağlanacaktır.

Projenin Son Durumu; Proje ile ilgili çalışmalara başlanmıştır.