Başkan Duruay Zafer Bayramı'nı kutladı
29 Ağustos 2014

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümünü kutladı.

Türklerin Anadolu’ya girişini sağlayan Malazgirt Zaferi’nin de 943’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Üzerinde yaşadığımız, aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklar bundan tam 943 yıl önce 26 Ağustos günü        Malazgirt ile birlikte asırlar boyunca bağımsızlığın timsali olan milletimize yurt olmuştur. Yine bir Ağustos günü hürriyet sevdasında olan milletlere de örnek olan istiklal ve kahramanlık mücadelemiz 30 Ağustos’un 92. Yıldönümünü heyecanla kutluyoruz” dedi.

Başkan Duruay açıklamasında, “Milletimiz, 30 Ağustos’la kendisini ezelden beri var olduğu tarih sahnesinden silmek isteyenlere istiklalini haykırmış; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatan toprağını savunan Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki kahraman ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir düşmanın, ne amaçla ve hangi şekilde olursa olsun birliğinin, bütünlüğünün ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.