Untitled Document
TULUMTAŞLI ÇİFTÇİLERDEN AFRİN’E DESTEK
16 Mart 2018
Tulumtaş mahallesi çiftçileri Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere destek amaçlı traktörleriyle konvoy oluşturdu.

Tulumtaş mahallesi çiftçileri Mehmetçiklere destek amaçlı traktörleriyle destek konvoyu oluşturdu. Cuma Namazı sonrasında Tulumtaş mahalle cami önünde başlayan program, Gölbaşı İlçe Müftüsü Ahmet Halıcı’nın dua okumasıyla başladı. Şehitler için kurban kesilen programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan,Tulumtaş Mahalle Muhtarı Recai Özkan, Gölbaşı Belediye meclis üyeleri katıldı. Mehmetçiklere destek olmak için oluşturulan konvoya Tulumtaşlı vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Programda konuşan Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan: “Burada çok güzel bir kalabalık var birlik ve beraaberliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak .Ülkemizin içinde ve dışında terör mihraklarına karşı yürütülen operasyonda askerimizin ve polismizin yanındayız” dedi

Tulumtaşlı çiftçilerin destek konvoyu programına konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise : “Zeytin Dalı operasyonuna çiftcilerimizin desteği böyle olur. Böyle anlamlı bir organizsyonu tertip eden Tulumtaş Mahalle Muhtarımıza ve programa teşrif eden Etimesgutlu Muhtarlarımıza değerli hemşehrileme şükranlarımı sunuyorum. Şuan bedenen burada olmamıza rağmen ülke olarak ruhen ve kalben Afrin’de Mehmetçiğimizin yanındayız. Cenab-ı Allah, yurt içinde ve mücadele eden güvenlik güçlerimize güç guvvet versin inşallah. Dualarımız onlarla beraber, hepsi Allah’a emanet olsun. Allah bizlerin de birlik ve beraberliğini daim etsin,hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Renkli anlara sahne olan çifçilerin destek konvoyuna çok sayıda traktörün yanı sıra iş makinaları, biçer döver makinaları, sivil araçlar eşlik etti. Konvoyda çiftçiler traktörlerini ay yıldızlı bayraklarla donatarak mahalle turu attılar. Mehter marşları eşliğinde konvoy yapan çiftçiler “Şehit ölmez vatan bölünmez” sloganı attı.