Untitled Document
2017 YILI İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK PROJELERİMİZ
03 Ocak 2017
2017 Yılı içerisinde tamamlanacak projelerimizi sizler için derledik. Tamamlanacak projelerimizin yapım aşamalarına buradan göz atabilirsiniz.

PROJELER

ŞEHİR PARKI (EYMİR, SEĞMENLER VE ŞAFAK MAHALLELERİ)

Yemyeşil doğasıyla ailelere, çocuklara, yetişkinlere ve yaşlılara hitap edecek şekilde yapılan Şehir Parkı’nda her yaştan ziyaretçiye uygun aktivite olanakları bulunacak. Eymir, Seğmenler ve Şafak Mahalleleri ortasında bulunan alana yapımına başlanan parkta, çocuklar için macera parkı, köprülü ada, kamp ve oyun alanlarının yanı sıra doğal hayatı öğrenme ve pentatlon alanıyla ağaç oyun evleri yer alacak. Şehir Parkı’nın teknik özelliklerine gelecek olursak, 117 bin m2 park alanı, 1m ile 5m boylarında ağaçlar, yaklaşık 1000 m2’ lik oturum alanı- 3000 m2’lik sosyal tesis, 42 m’lik dönme dolap, minimum 250- 300 m2’lik hizmet binası ve konserler için çim amfi yapılıyor. Projenin en önemli özelliği ise dönme dolap dahil olmak üzere parkın bütün enerji ihtiyacının otoparklar üzerindeki güneş panellerinden sağlanarak sürdürülebilirliğe katkı sağlaması olacak.

 

EYMİR SOSYAL TESİSİ

Eymir Mahallesi Sosyal Tesis Binası, Gölbaşı'ndaki ailelere sosyal imkanları ile gerçek bir yaşam alanı olarak hizmet verecek. Tesis üç bölümden oluşuyor; A Blok’ta kapalı havuz ve fitness merkezi, B Blok’ta düğün salonu, C Blok’ta ise derslikler, ofisler, sergi alanı, restoran ve kafeterya bulunacak. Eymir Sosyal Tesisi, Gölbaşı'ndaki vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Burada ise 113134 ada- 4305 m2’lik alan, 110 kişilik konferans salonu, 530 m2’lik havuz alanı, 420 m2’lik fitness merkezi, 580 m2’lik 336 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, 300 m2’lik alana sahip derslikler, 114 m2’lik idari ofisler, 170 m2’lik sergi alanı, 345 m2’lik restoran bulunuyor.

 

SEĞMENLER PAZAR YERİ

Seğmenler Mahallesi Pazar Yeri, her yaştan semt sakinin farklı nedenlerle ziyaret etmek isteyeceği ve sosyal iletişimi güçlendirecek bir merkez olarak yapımına başlanmıştır. Projenin zemin katında açık pazar yeri ve Zabıta Müdürlüğü’nün yanı sıra, kadın ve erkek mescitleri bulunuyor. Pazar yerinin üst katında ise sahnesi, akustik duvar ve tavanlarına ek olarak teknik donanımlarıyla son derece modern, çok amaçlı bir salon yer alacak. Pazar yerine ek olarak bir Belediye Hizmet binası yapılmaktadır. Bu hizmet binasının birinci katında yedi adet dijital ekranlı, tam donanımlı derslik bulunmaktadır.

 

 

MEVLANA SPOR MERKEZİ (BAHÇELİEVLER MAHALLESİ)

Mevlana Parkı içerisinde yapılması planlanan Mevlana Spor Kompleksi’nin ihalesi tamamlanmıştır. Spor kompleksi içinde Yüzme Havuzu, Fitness Merkezi, Sauna ve Hamam, Derslikler ile Çocuk Oyun ve Bakım birimleri bulunacak. Uluslararası standartlarda hazırlanan yüzme havuzunda, yüzme antrenmanları ve eğitimler yapılabilecek. İki kattan oluşan fitness bölümünde, özel ve grup egzersiz salonları ile aletli spor birimleri bulunacak. Sauna, hamam ve buhar odaları, yine fitness birimi ile bağlantılı biçimde bir kullanım alanı da yapılması planlanmaktadır. Proje aşamaları tamamlanmış olan, bu özgün yapı, gelecek nesillere sağlık ve spor etkinlikleri açısından önemli ölçüde fayda sağlayacak.