Milletimizin Başı Sağ Olsun

Güne, canımızı acıtan haber ile başladık. Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada; İdlib’te çatışmaları azaltma bölgesine, çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen askerilerimize, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen rejim unsurlarınca topçu atışının yapıldığı belirtildi.

Bu menfur saldırıda Kahraman Mehmetçiğimizin şehadete eriştiğini acıyla öğrendik.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

MENFUR SALDIRIYA ÇOK SERT KARŞILIK VERİLDİ: HEDEFLER VURULUYOR

Alçak saldırının hemen ardından Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenen hedeflere misliyle karşılık verildi ve hedefler tahrip edildi. Millî Savunma Bakanlığı gelişmeleri anbean takip etmekte ve gerekli tedbirleri almaktadır.

ASKERLERİMİZİN KANI YERDE KALMAYACAK: FAİLLER HESAP VERECEKDİR

İdlib mutabakatı hilafına yapılan bu saldırıya derhal karşılık verilirken mutabakat “rejim unsurlarınca” bir kere daha ihlal edildi. Rejim bunun karşılığını daha sert şekilde görecektir. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri çatışmaların önlenmesi, terörle mücadele ve sivil halkın korunması için gayret ederken “rejim” terör faaliyeti sürdürmektedir.

Bölge için, rejimin terör örgütü gibi davranması tehdit oluştururken Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri yapılan her saldırıya en ağır bedeli ödetecek güce sahip ve hazırdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri gerek milli çıkarlarımızı korumak gerekse de insani değerleri korumak için insanlık düşmanlarıyla mücadele etmeye devam edecektir.

Milletimizin başı sağ olsun. Kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz, ruhları şad olsun.