BAŞKAN'DAN FIRINLARA ŞAFAK DENETİMİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, yakaşan Ramazan ayı dolayısılıyla ilçe genelindeki unlu mamüller ve tatlı ürünleri üreten ve satan yerlerde gece yarısında   denetim yaptı.

Başkan Ramazan Şimşek, yaklaşan Ramazan ayı dolayısılıyla ilçe genelinde faaliyet gösteren unlu mamüler ve tatlı ürünleri üreten ve satan  iş yerlerinde gece yarırısı denetim yaptı. Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü  ekipleri ile beraber gece yarısı saat 04:00 sıralarında 10 adet fırına şafak denetimi yapan  Başkan Ramazan Şimşek, Fırınlarda Ekipler ekmek gramajı, sağlığa uygunluk, vergi levhası, hijyen eğitim sertifikalarını da kontrol etti. Ayrıca denetimlerde görülen eksiklikler için uyarı ve yasal işlemler yapıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek denetimlerde yaptığı açıklamasında; Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde amacımız Gölbaşılı vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıkli bir şekilde Ramazan ayını geçirmelerini sağlamak. Denetimlerimiz Ramazan ayı boyunca devam edecek.Periyodik olarak denetimlerimizi sürdüreceğiz. Bu konularda olumsuzluk varsa işletmeleri uyarıyor, yapılan denetimlerle aynı zamanda esnafımıza rehberlik yapıyoruz. Amacımız vatandaşların sağlıklı gıdalarla beslenmelerini sağlamaktır. Esnaflarımızdan isteğimiz, kendi sofralarında bir gıdayı nasıl görmek istiyorlarsa vatandaşa da onu üretip satsınlar. Amacımız ceza yazmak değil. Amacımız Gölbaşı’lı vatandaşlarımız en sağlıklı ve en hizyenik ortamlarda üretilen unlü mamüllerin tüketmelerini sağlamak.